معرفی کتاب

7 ارديبهشت 1394 مرجع کاربردی تهویه مطبوع
مولف: رابرت مک داول
مترجم: مهندس رامین تابان
مترجم کتاب در مقدمه می‌نویسد: کتابی که پیش روی شماست، ترجمه یکی از مجموعه کتاب‌های انتشارات انجمن ASHRAE است که در آن تهویه مطبوع با رویکردی کاربردی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نسخه اصلی این کتاب در دو نسخه IP و SI منتشر شده است که با توجه به جدیدتر بودن نسخه SI و رویکرد جهانی در گذار از سیستم واحدهای قدیمی به سیستم بین‌المللی، تمرکز ترجمه فعلی روی نسخه SI بوده است.
وی ادامه می‌دهد: در مجموع می‌توان گفت که این کتاب به‌عنوان مرجعی کاربردی و نه تئوریک و فرمول‌محور، برای ورود به عرصه حرفه‌ای تهویه مطبوع منبع بسیار مناسبی است.
7 ارديبهشت 1394 روش‌های دستیابی به بیشترین بازدهی در چیلرها
ترجمه و تألیف: مهندس غلامرضا سالارکیا
مؤلف در مقدمه کتاب می‌گوید: متاسفانه با رشد روزافزون علم و دانش و صنعت در کشور و هزینه‌های گزافی که صرف احداث ساختمان‌ها و تاسیسات آن می‌شود، کماکان مهندسی تعمیر و نگهداری و راهبردی، در جایگاه استاندارد و قابل قبولی قرار ندارد و تقریباً در تمامی ساختمان‌ها، چه دولتی و چه خصوصی، فقدان برنامه‌ریزی مهندسی نگهداری، آشکار و صدمات ناشی از این بی‌توجهی جبران‌ناپذیر است.
وی ادامه می‌دهد: کتابی که هم‌اکنون پیش روی شماست، تلفیقی است از تجربه‌های شخصی و دانش روز و تلاش بر این بوده است که مطالب بیشتر به صورت عملی مورد بحث قرار گیرد. استفاده از عکس‌های متعدد در جهت توصیف هر چه بهتر مباحث بوده است و تا حد امکان از معادل انگلیسی لغات استفاده شده است.
7 ارديبهشت 1394 طراحی سیستم های تهويه مطبوع
تألیف: مهندس وحید وکیل‌الرعایا

مؤلف در پیشگفتار کتاب چنین آورده است:
رشد صنعت و به طبع آن نیاز به حجم عظیم محاسبات و کاهش هزینه‌های تولید از یک طرف و کمبود زمان از طرف دیگر، استفاده از فناوری‌های رایانه‌ای را اجتناب‌ناپذیر نموده است. به‌طوری‌که امروز دیگر فرصت آن نیست، تا زمان زیادی بابت محاسبات دستی صرف شود؛ ولی از سوی دیگر استفاده از نرم‌افزارهای قوی طراحی نیز نیازمند فراگیری صحیح و توانایی به‌کارگیری قابلیت‌های آنهاست که اگر این امر تحقق نیابد و کابر توانایی به‌کارگیری صحیح نرم‌افزار را نداشته باشد، استفاده از نرم‌افزار توجیه مناسبی نخواهد داشت.
نرم‌افزار HAP که محصول شرکت carrier آمریکاست، از جمله نرم‌افزارهای معتبر شناخته شده در سطح جهان است که در کشور ما نیز جهت انجام محاسبات تهویه مطبوع و حرارت مرکزی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی به دلیل تخصصی بودن برنامه و کمبود مراکز معتبر که توانایی آموزش کاربردی آن را داشته باشند، عملاً استفاده مؤثری از آن نمی‌شود.
دلایل فوق و تجربه‌هایی که از تدریس نرم‌افزار در دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف دیگر به دانشجویان و مهندسین کشور حاصل شده بود، اینجانب را به نگارش مجموعه حاضر رهنمون شد.

برای تهیه کتاب فوق با شماره 77603883 تماس حاصل فرمایید.
7 ارديبهشت 1394 سرویس و نگهداری تاسیسات ساختمان
ترجمه و تالیف: مهندس سید مجتبی طباطبایی

نویسنده در مقدمه در ارتباط با کتاب می‌نویسد: در کتاب حاضر اصول سرویس و نگهداری و مواردی از عیب‌یابی و رفع عیب تاسیسات متداول ساختمان‌ها، در هفت فصل ارائه شده است. در این کتاب از ترجمه توضیحات داخل شکل‌ها خودداری شده است تا خواننده به اصطلاحات انگلیسی تاسیسات عادت نماید. البته با وجود واژه‌نامه انتهای کتاب خواننده در یافتن معادل فارسی لغات انگلیسی مشکلی نداشته و از مراجعه به فرهنگ لغات انگلیسی تقریباً بی‌نیاز خواهد بود.
در ادامه نویسنده اظهار امیدواری می‌کند که این کتاب مورد استفاده متخصصین امر قرار گرفته و به سهم خود در بهره‌برداری بهتر از تاسیسات ساختمان‌ها موثر افتد.

برای تهیه کتاب فوق با شماره 77603883 تماس حاصل فرمایید.
19 آذر 1393 تعمیر و نصب سیستم‌های برودتی
19 آذر 1393 نقشه‌کشی اجرایی سیستم‌های تهویه مطبوع
19 آذر 1393 تعمیرکار دستگاه‌های سردکننده خانگی و تجاری
19 آذر 1393 اصول تبرید و هیدرولیک در چیلرهای آبی